Mi Pyun Business Nowe pomysły na reklamę w samochodzie — tarcze parkingowe oferują firmom możliwość marketingu promocyjnego

Nowe pomysły na reklamę w samochodzie — tarcze parkingowe oferują firmom możliwość marketingu promocyjnego

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile elementów reklamowych znajduje się w Twoim samochodzie? Masz w schowku długopis z logo samochodu? Czy na karcie podatkowej widnieje nazwa dealera? Co powiesz na nazwę firmy zajmującej się obsługą samochodów na odświeżaczu powietrza? Czy otrzymałeś skrobaczkę jako gratis z targów? Czy na tylnej szybie znajduje się naklejka z danymi dealera? A może parasol, mapa, atlas drogowy czy notatnik? Istnieje prawdopodobieństwo, że większość z tych przedmiotów będzie miała przekaz reklamowy lub logo.

visit https://blackbridgebowl.com/

Niedawna ankieta została przeprowadzona przez firmę zaopatrzeniową, p&mm Source-e, a jej wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Promotions Buyer (maj 2008). Badanie wykazało, że prawie dwie trzecie respondentów potrafi wymienić markę, firmę lub organizację widniejącą na gadżetach promocyjnych trzymanych w ich samochodzie. A prawie 95% respondentów uważa, że markowe gadżety promocyjne zwiększają świadomość marki firmy. Prawie połowa dokonała zakupów w markowych firmach.

To wszystko brzmi jak świetna wiadomość dla reklamodawców. Jeśli jednak zajmujesz się biznesem, w którym obszarem zainteresowania jest reklama samochodowa, to zanim zdecydujesz się na zakup jednego z wyżej wymienionych produktów, być może powinieneś zadać sobie pytanie: „Ile razy w roku moja skrobaczka do lodu będzie używana przez kierowcę?”

Nagle nie wydaje się to takim genialnym pomysłem, a jednak musi istnieć jakiś sposób na przetestowanie bardzo zachęcających wyników badania p&mm Source-e. W idealnej sytuacji Twój produkt reklamowy byłby czymś, z czym kierowca miałby do czynienia prawie codziennie. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby produkt był dobrze widoczny dla przechodniów, gdy samochód jest zaparkowany.

Odpowiedzią może być dysk parkingowy. Produkt to zadrukowana tekturowa tuleja z kółkiem w środku. Kierowca kręci kierownicą tak, aby pokazywała czas dojazdu na wybrane przez siebie miejsce parkingowe, a następnie umieszcza ją na swojej desce rozdzielczej tak, aby każdy mógł ją zobaczyć – w szczególności funkcjonariusza lokalnej kontroli ruchu lub pracownika parkingu. Tarcze parkingowe są używane przez władze lokalne w całej Wielkiej Brytanii, ale jeszcze nie zostały odkryte przez branżę reklamową!

W Wielkiej Brytanii są miliony kierowców, którzy mieszkają w miastach, w których działa system dysków parkingowych. Każdego dnia miliony kierowców dotykają tarczy parkingowej co najmniej dwa razy, więc każdego dnia ta tablica parkingowa jest widziana przez tego kierowcę co najmniej dwa razy i potencjalnie przez każdego, kto przechodzi obok jego samochodu! To o wiele więcej niż mapa, skrobaczka do lodu, długopis, osłona przeciwsłoneczna, uchwyt na dysk podatkowy lub jakakolwiek inna forma reklamy w samochodzie!

Pomyśl o możliwościach dla całej gamy branż powiązanych z przemysłem samochodowym… towarzystw ubezpieczeniowych, usług pomocy drogowej, organizacji motoryzacyjnych, dostawców benzyny i oleju napędowego, wymiany szyb przednich, dealerów samochodowych, firm oponiarskich… tarcze parkingowe mogą zaoferować niedrogi sposób aby upewnić się, że Twój upominek zostanie zauważony bardziej niż jakakolwiek inna forma gadżetów promocyjnych w samochodzie!